TEF Membership September 2015

Governor Name Jodi Schajer
Category: Interim Principal
Start date dd/mm/yy:  
Term of office: Ex officio
End date dd/mm/yy: Ex officio
Attendance x/max, Full LGB last 12 months  
Governor Name Anthony Frieze (Chairman)
Gender M
Category: Foundation
Start date dd/mm/yy: 01/03/2014
Term of office: 4 years
End date dd/mm/yy: 28/02/2018
Attendance x/max Full LGB last 12 months 6/6
Governor Name Vacancy
Gender  
Category: Foundation
Start date dd/mm/yy:  
Term of office: 4 years
End date dd/mm/yy:  
Attendance x/max Full LGB last 12 months  
Governor Name Alice Glossop
Gender F
Category: Foundation
Start date dd/mm/yy: 01/03/2014
Term of office: 4 years
End date dd/mm/yy: 28/02/2018
Attendance x/max Full LGB last 12 months 6/6
Governor Name Nicole Bleyleben (Vice-Chair)
Gender F
Category: Foundation
Start date dd/mm/yy: 01/03/2014
Term of office: 4 years
End date dd/mm/yy: 28/02/2018
Attendance x/max Full LGB last 12 months 2/6
Governor Name Vacancy
Gender  
Category: Foundation
Start date dd/mm/yy:  
Term of office: 4 years
End date dd/mm/yy:  
Attendance x/max Full LGB last 12 months  
Governor Name Rebecca Wiltshire
Gender F
Category: Foundation
Start date dd/mm/yy: 01/03/2014
Term of office: 4 years
End date dd/mm/yy: 28/02/2018
Attendance x/max Full LGB last 12 months 6/6
Governor Name Samantha Chatterton-Abraham
Gender F
Category: Parent
Start date dd/mm/yy: 17/07/2015
Term of office: 4 years
End date dd/mm/yy: 16/07/2019
Attendance x/max Full LGB last 12 months 0/0
Governor Name Vacancy
Gender  
Category: Parent
Start date dd/mm/yy:
Term of office: 4 years
End date dd/mm/yy:  
Attendance x/max Full LGB last 12 months  
Governor Name Julie Daukes
Gender F
Category: Staff
Start date dd/mm/yy: 17/04/2014
Term of office: 4 years
End date dd/mm/yy: 06/04/2018
Attendance x/max Full LGB last 12 months 5/6
Governor Name Jonathan Ford
Gender F
Category: Community
Start date dd/mm/yy: 15/09/2014
Term of office: 4 years
End date dd/mm/yy: 15/09/2018
Attendance x/max Full LGB last 12 months 3/5

 

Governors resigned in last 12 months

Jessica Ground  
Category: Foundation
End date dd/mm/yy: 26/02/2015
Attendance x/max Full LGB last 12 months 2/2
Hawo Ali  
Category: Parent
End date dd/mm/yy: 02/06/2015
Attendance x/max Full LGB last 12 months 2/5
Tristan Ansell  
Category: Parent
End date dd/mm/yy: 17/07/2015
Attendance x/max Full LGB last 12 months 4/6

Meeting attendance data covers the period 1st September 2014 - 31st August 2015

Back to TOP